Związek na odległość – czy to możliwe?

Czy zdarzyło Ci się być w związku na odległość? Jak oceniasz ten czas? Czy byłeś w nim szczęśliwy?

W dzisiejszym artykule zastanowimy się na tym, czy związki na odległość są możliwe i czy mogą zamienić się w coś poważniejszego, czy może od razu skazane są na przegraną.

Czy wiedziałeś, że zjawisko związków na odległość wielokrotnie było badane przez naukowców? W przeprowadzonych badaniach udowodniono, że osoby będące w związku tego typu, żywią do siebie głębsze uczucia, niż osoby, które są ze sobą i widują się codziennie. I coś w tym chyba rzeczywiście jest: jako przykład podam siebie – przez pierwsze trzy lata mojego związku, żyłam ze swoim partnerem w odległości około 300 kilometrów. Czasy kiedy żyliśmy osobno wspominam z sentymentem – mimo oczywistych wad, posiadały też swoje zalety. Oczywistym jednak jest, że wspólne spędzanie czasu, musieliśmy zamienić w rozmowy telefoniczne, czy prowadzone na Skype. Zamiast wspólnych wieczorów – pisaliśmy wiadomości tekstowe. W pewnym momencie robi się to frustrujące.

Niemniej związki na odległość są możliwe. Jeśli zależy nam na drugiej osobie i darzymy ją prawdziwym uczuciem – to niemożliwe nie istnieje. Niemniej o relację tego typu należy dbać –  wydawać by się mogło, że odrobinę bardziej, aniżeli o „normalny” związek, w którym możemy widywać się codziennie i spędzać ze sobą każdą wolną chwilę.

Czasami związki na odległość wymuszają na nas trochę więcej inwencji twórczej. Warto od czasu do czasu zaskoczyć partnera, czy partnerkę jakimś nietypowym zachowaniem. Dobrym przykładem może okazać się tu wysłanie kwiatów, czy wysłanie paczki, z ulubionymi przedmioatmi ukachanej osoby, które z pewnością przywrócą jej w pamięci wspólne chwile. Tego typu niespodzianki są niezwykle popularną formą okazywania sobie uczuć w przypadku par, które nie tylko dzieli odległość, ale również kraj. W taki sposób pokazujemy, że cały czas myślimy o tej drugiej osobie, a dodatkowo upewniamy ją w przekonaniu, że jest dla nas niezwykle ważna.

Jak widzicie, związki na odległość występują niezwykle często i mimo swoich wad, posiadają także zalety. Związek tego typu może przetrwać i zamienić się w poważne uczucie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>